Siirry sisältöön

Kerrostaloasunto 15m2, Pori

Kerrostaloasunto 15m2, Pori

KOHDE
Kerrostaloasunto kylpyhuone 15 m2

SIJAINTI
Pori

TOIMEKSIANTAJA
Yksityinen asiakas

SUUNNITELTU JA VALMISTUNUT
2015

SUUNNITTELUN TARKOITUS
Kohteen saneeraus.

ROOLINI PROJEKTISSA
Kokonaisvaltainen sisustus- ja tilasuunnittelu, projektinhoito

 

Porin Antinkadulla valmistuneeseen kylpyhuoneeseen haluttiin ripaus luksusta ja ylellisyyttä.
Tämä toteutui materiaali- ja kalustevalinnoilla.

Päätyseinän valkoinen kolmiulotteinenlaatta tekee tilasta mielenkiintoisen, johon kontrastia antaa lattiaan sekä yhdelle seinälle valitut tummat laatat.
Jalavaiset kylpyhuonekalusteet tuovat lämpöä muuten mustavalkoiseen tilaan.

Hyvin suunnitellulla valaistuksella saa luotua erilaisia tunnelmia kylpyhuoneeseen. Kristallivalaisimilla tuotiin kaivattua luksuksen tuntua kylpyhuoneeseen.
Tässä kylpyhuoneessa viettäisi kyllä mielellään pidempiäkin aikoja.

 

Kysy lisää kylpyhuoneen suunnitteluprojektista: Sisustusarkkitehti Riia Rauhala, 0500 164 099 tai  riia@riiarauhala.fi.

Referenssit

Kiinnostuitko?

Suunnitellaan teille tila, jossa voidaan hyvin.

Ota minuun yhteyttä

Erityisen suuri anti yhteistyössä oli se, että Riian suunnitelmissa oli kokonaisuus ja harmonia hyvin halussa.

Rakennuksesta ei ollut luotettavia piirustuksia, joten ensitöikseen Sisustusarkkitehti Riia Rauhala laati meille tarkoilla mitoilla olevan pohjapiirustuksen. Erityisen suuri anti yhteistyössä oli se, että Riian sisustussuunnitelmissa oli kokonaisuus ja harmonia hyvin halussa. Riia osasi myös hyvin auttaa materiaalihankinnoissa kertomalla, mistä tiettyjä tarjouksia voisi pyytää.

Yksityinen asiakas, Lavia Satakunta